Tématické výlety vhodné nejen pro elektro kola

1) Údolím Rokytnice nad Jizerou

Krásný okruh, který vás provede po Zimní i Letní straně Rokytnice a odhalí vám jedinečné pohledy nejen na Lysou horu a Kotel, ale i na okolní stráně, které lemují rokytnické údolí. Cestou můžete navštívit Huťský vodopád, skalní vyhlídku Stráž i magické místo u Kapličky. 

2) Co se skrývá za humny Rokytnice nad Jizerou

Tento okruh rozšiřuje základní okruh rokytnickým údolím o přilehlé vesnice - můžete tak navštívit muzeum tradiřních řemesel "Starý Kravín" ve Františkově a kouzelnou vísku Paseky nad Jizerou, kde kromě Památníku zapadlých vlastenců naleznete i starou školu, ve které se natáčel jedinečný film "Krakonoš a lyžníci".

3) Podél Jizery do Harrachova a sklářských hutí

Pohodový výlet do sousedního Harrachova, který vás povede podél divoké řeky Jizery až do tradiční sklářké huti, která neodmyslitelně patří k tradičním řemeslům místních horalů.Třešničkou na dortu je návštěva Mumlavského vodopádu. Z Harrachova se pak přehoupnete přes kopec zpět do Rokytnice a komu by náhodou zlenivěly nohy po vydatném obědě, může se vyvézt lanovkou i s kolem na Čertovu horu, okud už to je co by kamenem dohodil. Zdatní jedinci mohou zakončit den krásným výhledem na Rokytnici z Dvoraček.

4) Z Krkonoš do Jizerek a Polskem zpět

Zdá se to být výlet nad lidské možnosti, ale je to opravdu možné - navíc cestou uvidíte nádhernou přírodu a zavítáte do sousedních Jizerských hor a malebné horské osady Jizerka, ke které se váže spousta zajímavostí. Odtud se lehce přehoupnete do Polska a místní části Jakuszyce, odkud můžete velkým okruhem přes Voseckou boudu putovat zpět do Rokytnice nebo se svezete do Harrachova a lanovkou na Čertovu horu si ulehčíte návrat zpět.

5) Výšková etapa k pramenům Labe

Nevinný potůček na vrcholcích hor, ale silný živel jen o pár kilometrů dále - takové je Labe, největší řeka ČR. Jedinečná příležitost projet se přímo po hřebenech hor. Profil tohoto výletu vypadá neúprosně, ale krásné výhledy vám zpříjemní čas a odměnou vám bude výhled na celé Krkonoše a jejich nejvyšší horu Sněžku. Cestou se můžete zastavit na některé horské boudě, připomenout si příběh Hančeho a Vrbaty u jejich mohyly a na závěr si užít parádní sjezd zpět do údolí Rokytnice.

6) Do kopce? Jedině lanovkou..!

I tak se u nás dají zdolávat nástrahy hor - přímo od naší půjčovny se vyvezete i s kolem na konečnou stanici lanovky Horní Domky, odtud na Ručičky a pak z kopce rovnou do Harrachova na zmrzku. Zpátky lanovkou na Čertovu horu a odtud pěkně z kopce do Rokytnice.

7) Přejezd hor s nocováním na horských boudách + transfer (nebo cyklobus)

Nechcete se vracet pořád do stejného místa každý den? Pak využijte naší půjčovny jako základny, kde se vybavíte na cestu a vyražte za několikadenním dobrodružstvím. Pomůžeme vám s logistikou i zpátečním transferem. Pro více info nás neváhejtre kontaktovat zde.